Azjatycka Noc Grozy

Azjatycka Noc Grozy powraca! Jak co roku, zespół Pięciu Smaków zaprasza pod koniec października na potężną porcję strachu. Trzy premierowe filmy dostarczą dreszczy grozy, a poczęstunek między nimi ukoi rozdygotane nerwy.

Azjatycka Noc Grozy odbędzie się w Kinie Muranów 29 października oraz online na stronie festiwalu piecsmakow.pl od 28 października do 1 listopada. W internetowej wersji wydarzenia obejrzeć będzie można dwa z trzech filmów.

W tym roku zapraszamy na filmy z krajów, które wyrastają ostatnio na potęgi w straszeniu widzów. Horrory indonezyjskie pokazywane były na Pięciu Smakach nieraz, bardzo cieszy obecność filmów z Indii oraz z Malezji. To dzieła, które korzystając z międzynarodowych schematów gatunkowych, zapraszają w podróż po mrokach lokalnych miast i bezdroży. Nierozliczona przeszłość kolonialna, rozpad więzi rodzinnych czy narastające problemy mentalne są punktem wyjścia dla historii, które na zawsze odmienią bohaterów. Jeżeli ci w ogóle przeżyją…
Azjatycka Noc Grozy to nie tylko efektowne potwory i perfekcyjnie przygotowane scare jumpy, ale też refleksja nad współczesnymi społeczeństwami azjatyckimi i tym, co zjada je od środka.

 

Program Azjatyckiej Nocy Grozy:

20:00 - Utrapienie, Affliction, reż. Teddy Soeriaatmadja, Indonezja 2021, 90 min.
21:30 - poczęstunek z Niigata Onigiri
22:00 - Duchy przeszłości, Bhoothakaalam, reż. Rahul Sadasivan, Indie 2022, 105 min.
00:00 - Irul: Nawiedzony hotel, Irul, reż. M.S. Prem Nath, Malezja 2021, 99 min.

Bilety w cenie 90 zł dostępne w kasie i na stronie Kina Muranów oraz na piecsmakow.pl.

 

Filmy:

Utrapienie, Affliction, reż. Teddy Soeriaatmadja, Indonezja 2021, 90 min.
polska premiera (tylko kino)

Pewnego dnia w domu szczęśliwej rodziny pojawia się w Dżakarcie tajemnicza kobieta. Jest ona opiekunką matki Hasana, głowy rodziny, mieszkającej gdzieś na prowincji Jawy. Kondycja starszej pani znacznie się ostatnio pogorszyła i trzeba się nią zaopiekować. Wyprawa w odległe rejony okaże się dla bohaterów podróżą ku brutalnej prawdzie, które miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego...
Soeriaatmadja to twórca, który uchodzi w Indonezji za specjalistę od rodzinnych portretów. Tym rasowym horrorem potwierdza swoją reputację, skupiając się na najczarniejszych aspektach posiadania wspólnego DNA.

Duchy przeszłości, Bhoothakaalam, reż. Rahul Sadasivan, Indie 2022, 105 min.
europejska premiera (kino i online)

Coś bardzo złego czai się pomiędzy mrocznymi cieniami starych murów domu, w którym bezrobotny Vinu mieszka ze swoją pogrążoną w depresji matką, Ashą. Czy bohaterom uda się dojść, co to jest, zanim będzie za późno?
"Duchy przeszłości" to inteligentny i świadomy swojej jakości horror psychologiczny. Sadasivan adaptuje ryzykowny scenariusz w brawurowym stylu, nie kusząc się na łzawe schematy czy proste gatunkowe chwyty. To obraz, który namolnie wchodzi pod czaszkę, przekręcając śrubę strachu i osaczenia stopniowo, ale aż do samego końca.


Irul: Nawiedzony hotel, Irul: Ghost Hotel, reż. M.S. Prem Nath, Malezja 2021, 99 min.
polska premiera(kino i online)

Grupa ambitnych filmowców, wzmocniona specjalistami od zjawisk paranormalnych, wybiera się do stanu Penang. Chcą sprawdzić, co czai się w owianym złą sławą, opuszczonym hotelu Crag, zapominając jak zazwyczaj kończą się takie historie. Czy tym razem pułapka zastawiona na zło okaże się skuteczna?
"Irul: Nawiedzony hotel" to nakręcony z pasją i werwą horror, w którym wszystkie elementy składają się na prawdziwie straszną całość.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)