Anatol i jego rondelek i inne filmy krótkie

Bohaterowie tego zestawu muszą zmierzyć się z różnymi przeciwnościami. Kluczem do wszystkiego okaże się wiara w siebie i współpraca. Obejrzyjcie zaskakujące przygody niezwykłych postaci!

Anatol chodzi ze swoim nieodłącznym rondelkiem. Dźwięk blaszanego naczynia drażni innych i jego samego. Rzecz w tym, żeby nauczyć się z nim żyć! Ptaszek i wiewiórka łączą siły, by wygrać z przebiegłym lisem. W krainie obok mały pagórek z orzeszkiem w środku będzie walczył o uznanie większych gór. Pamiętajcie, że to z niewielkich rzeczy powstają później te wielkie! Dowiecie się też, czy słoniowi uda się przyrządzić zupę z … kamieni, a marchewkowemu ciastku uciec przed króliczkiem? A jaką przygodę może przeżyć krótka, czerwona linia?

 

Anatol i jego rondelek - Anatol ma swój ulubiony czerwony rondelek, który wszędzie ze sobą zabiera. A właściwie to ciągnie za sobą na sznurku. Czerwony rondelek ma na Anatola niezwykły wpływ: chłopiec staje się dzięki niemu wrażliwy i umie wyrażać siebie: mówi to, co czuje i maluje to, co czuje. Ale kiedy rondelka nie ma w pobliżu, chłopiec strasznie się wścieka i okropnie płacze. Czy Anatol nauczy się żyć ze swoim rondelkiem?

Mały ptaszek i wiewiórka - Mały ptaszek chce podlać ostatni liść na gałęzi, ale wiewiórka jest szybsza i zwinnie zabiera mu konewkę. Tak zaczyna się gonitwa po lesie, do której niespodziewanie dołącza lis. Jednak on nie jest zainteresowany konewką, tylko kolacją w postaci ptaszka albo wiewiórki. W obliczu zagrożenia bohaterowie jednoczą się i nie tylko pomagają sobie w przechytrzeniu lisa, ale też zostają przyjaciółmi. Mały ptaszek może od teraz polegać na wiewiórce.

Zupa z kamieni - Dziś na kolację przysmak doskonały na puste lodówki, półki i brzuchy  – zupa z kamieni. Potrzebne będą: garnek, kamienie i dużo, dużo wody. Jak się tym najeść? Nie sposób. To może niech każdy przyniesie to, co zdoła wygrzebać z dna spiżarni? Tu pietruszka, tu seler, tu ziemniak – ale bulgocze! Czas na wielki, wspólny posiłek.

To coś - Każdy ma coś w sobie. Na przykład niektóre wielkie góry nie dość, że są wielkie, to jeszcze są pełne wrzącej lawy, złota, albo innych wspaniałości. Są zachwycające, ogromne i groźne. I niemiłe: dokuczają siedzącemu obok nich pagórkowi. A przecież wcale nie jest od nich gorszy, tylko jeszcze o tym nie wie. Czy niepozorna górka rozkwitnie?

Uciekające ciastko - Mama króliczka upiekła mu pyszne, chrupiące ciastko z mąki, masła, cukru i marchewek. Wszystkie zwierzątka mają na nie ochotę! Lecz ciastko nie ma zamiaru dać się pożreć i czym prędzej ucieka do lasu. Tam może napotkać wielkiego lisa z równie wielkim apetytem. Na szczęście mama króliczka piecze ciastka tak samo mądre jak… króliki!
 
Wielka przygoda małej linii - Pewnego razu chłopiec znajduje na ulicy małą czerwoną linię i chowa ją do kieszeni. Linia okazuje się żywa! Przygarnięta przez chłopca, dorasta razem z nim, przybierając przeróżne kształty i staje się jego przyjacielem w drodze przez życie.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)