Adwokatka

„Adwokatka” zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego i znalazła się na shortliście filmów kandydujących do Europejskiej Nagrody Filmowej 2019. Projekcja na 7. Przeglądzie Kina Prawniczego ADWOKAT W ROLI GŁÓWNEJ jest premierowym pokazem filmu w Warszawie.

Adwokatka Lea Tsemel broni Palestyńczyków: od feministek po fundamentalistów, od pokojowych demonstrantów po uzbrojonych bojowników. Jako żydowska prawniczka, która reprezentuje więźniów politycznych od pięciu dekad, Tsemel, w swojej niestrudzonej pogoni za sprawiedliwością, stanowi ucieleśnienie obrońcy praw człowieka. Wedle większości izraelskiego społeczeństwa, broni przegranych spraw. W oczach Palestyńczyków, jest kimś więcej niż adwokat, jest sprzymierzeńcem.

W dokumencie „Adwokatka” towarzyszymy Lei Tsemel w jej codziennej pracy. Prawniczka podejmuje się kolejnej głośnej sprawy i angażuje się w obronę 13-letniego chłopca - najmłodszego klienta w jej dotychczasowej karierze. Proces jest dla niej okazją do powrotu do dawnych, kluczowych w karierze spraw i zastanowienia się nad politycznym wymiarem własnej pracy, a także nad ceną, którą płaci się za przyjęcie roli „adwokata diabła”.

 

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)