Adiós Buenos Aires

Buenos Aires, listopad 2001 r. Argentyna pogrążona jest w kryzysie, a wartość peso spada coraz bardziej. Dla Julio Färberera (Diego Cremonesi, znany m.in. z pokazywanego w Kinie Muranów 2019 roku "Rojo" Benjamina Naishtata), charyzmatycznego bandoneonisty z zespołu tanga "Vecinos de Pompeya", każdy miesiąc jest coraz trudniejszy. W chwili, gdy podejmuje decyzję o opuszczeniu ukochanego Buenos Aires, rząd Argentyny blokuje wszystkie konta bankowe w kraju, uniemożliwiając Julio wyjazd oraz wywołując gwałtowne protesty w całym mieście. Na swojej drodze spotyka jednak Marielę, dowcipną i zadziorną taksówkarkę.

Film został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, znanymi jako „Corralito”, które wstrząsnęły Argentyną pod koniec 2001 roku. Z dnia na dzień zamrożono wszystkie konta bankowe w kraju. Trzy tygodnie później, 19 i 20 grudnia, protesty na ulicach obaliły ówczesny rząd.

Adiós Buenos Aires to opowieść o miłości do miasta, ludzi i tanga.

 

Dodatkowo przed filmem pokazany zostanie krótkometrażowy film animowany:

Burzowa melodia, Melodía Torrencial, reż. José Luis Saturno, Meksyk 2022, 7 min.

Wioska mierząca się z suszą powierza swój los wędrownemu akordeoniście, który ma moc przyciągania deszczu za pomocą swojej muzyki. Meksykańska animacja o zmianach klimatu i wytrwałości. Film pokazywany był na ponad 80 festiwalach w Meksyku i na świecie.

Lista seansów

Listopad 2023

Wybierz datę seansu

środa, 29 listopada 2023

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Adiós Buenos Aires
Tytuł oryginalny
Adiós Buenos Aires
Gatunek
Dramat
Reżyseria
German Kral
Rok produkcji
2023
Czas trwania
93 min
Język
hiszpański - napisy polskie i angielskie
Obsada
Diego Cremonesi, Marina Bellati, Carlos Portaluppi
Kraj produkcji
Argentyna
Niemcy