Post Pxrn Film Festival Warsaw | 7-12 czerwca 2022

O festiwalu: 

Post Pxrn Film Festival Warsaw to zaproszenie w podróż do bliższych i dalszych zakamarków ludzkich pragnień, intymności i radości. Naszym głównym celem jest wspólne cieszenie się seksualnością, by bez wstydu i bez pruderii przyjrzeć się różnorodnym językom, którymi jest opowiadana. To właśnie różnorodność jest kluczem: bogactwo narracji, tematów i sposobów prezentacji ma moc nie tylko zrozumienia innych, ale również pomaga nam lepiej zrozumieć samych siebie – zarówno w kontekście fantazji, jak i własnych potrzeb.

Program Post Pxrn Film Festival Warsaw zaprezentuje szerokie spektrum strategii artystycznych i wizualnych, niejednokrotnie subwersywnych czy peryferyjnych, ale zawsze inkluzywnych, istotnych i filtrowanych językiem współczesnej postpornografii. Skupimy się na ciało- i seks-pozytywnych strategiach feministycznych, queerowych, alternatywnych, edukacyjnych, biopolitycznych, seks-workerskich, performatywnych i eksperymentalnych. Pomogą nam one odzyskać nasze ciała zawłaszczone przez religię, politykę i technologię. Na festiwalu pokażemy filmy tworzone przez osoby i kolektywy działające poza mainstreamem, których głos wydaje się nam znaczącym i interesującym stanowiskiem na temat współczesnego rozumienia sztuki ciała. Integralną częścią festiwalu będą również wystawy, panele dyskusyjne i spotkania z artystkami i artystami.

Uważamy, że pełna otwartość na cielesność, intymność i seksualność jest niezbędnym warunkiem zrozumienia współczesnej kultury i jej dynamicznych przemian. Odzyskanie naszych ciał jest pierwszym krokiem do budowania wspólnoty opartej na otwartości, tolerancji i prawie do samostanowienia.

Zapraszamy na wspólną podróż od peryferii do centrum – to Wy same i sami możecie zdecydować, gdzie się one znajdują.

Pełny program festiwalu zostanie opublikowany na stronie www.ppffw.pl oraz www.kinomuranow.pl 27 maja 2022 o godz. 12.00.

Bilety będzie można kupować także od 27 maja 2022 od godz.12.00 przez stronę www.kinomuranow.pl oraz w kasach kina.

WIĘCEJ O FESTIWALU: https://ppffw.pl/

WYWIAD Z TWÓRCAMI FESTIWALU: Strumieniuj Bęc Radio: Post Pxrn Film Festival Warsaw —> Gutek, Szreder, Żwirek autora bec_zmiana | Słuchaj online bezpłatnie w serwisie SoundCloud

Newsletter

(raz w tygodniu)