Kinowieczerza ze SpoilerMasterem, Timeless Film Festival Warsaw i kinem Muranów

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, na specjalną filmową wieczerzę do Kina Muranów zaprasza Michał Oleszczyk, czyli autor podcastu „SpoilerMaster”.

Trzy filmowe wieczory pozwolą nie tylko ogrzać się w grudniowym czasie na tydzień przez świętami, ale będą także ostatnią okazją spotkania się z Michałem Oleszczykiem przed jego półrocznym wyjazdem na stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w 2024 roku. Następna taka okazja — dopiero latem 2024!

Na filmowe pożegnanie przed wyjazdem do Chicago Michał Oleszczyk zaproponował trzy filmy: na piątkową przystawkę Dyskretny urok burżuazji (1972) Luisa Buñuela, jako sobotnie danie główne Moją kolację z André (1981) Louisa Malle'a, a na niedzielną kolację — Ucztę Babette (1987) Gabriela Axela. Pierwszy i ostatni z tych filmów to hity kina artystycznego (obydwa otrzymały Oscara za Najlepszy Film Obcojęzyczny), a danie środkowe to rzadko oglądany majstersztyk, który zdaniem kuratora cyklu powinien być lekturą obowiązkową każdej osoby, której bliskie jest i jedzenie, i rozmowa, i kino.

Po każdym z pokazów odbędzie się dyskusja moderowana przez Michała Oleszczyka.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Timeless Film Festival Warsaw i kinem Muranów.

Cena biletu: 30 zł

Karnet na trzy seanse: 70 zł

16.12.2023 sobota
20:00
17.12.2023 niedziela