Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2018

O festiwalu: 

'KU NOWEJ PRZYGODZIE'

Pod takim hasłem upłynie 5. edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, która odbędzie się w 20 miastach w Polsce. W programie w Warszawie i Wrocławiu projekcje ponad 130 filmów dla dzieci w wieku 4-12 lat, sekcja kina indyjskiego, ekranizacje literatury dziecięcej i młodzieżowej, a w całej Polsce 8 tytułów z Konkursu filmów pełnometrażowych. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

PROGRAM FILMOWY
W programie Kina Dzieci znajdą się dwie sekcje konkursowe:
- konkurs filmów pełnometrażowych, czyli 8 tytułów, które powalczy o nagrody Kwiatu Paproci przyznawane przez składy jurorskie i ogólnopolską publiczność.
- odkrycia - które pokazują różnorodność gatunkową i stylistyczną kina dla młodych widzów, będąc jednocześnie spojrzeniem na nowe, stawiające wyzwania kino.

Filmy zostały podzielone na sekcje:
- Kino Dzieci z nosem w książkach, czyli filmowe adaptacje najnowszej i klasycznej literatury dziecięcej;
- Krótkie historie, czyli zestawy krótkich  metraży.
- Sekcja Mam pięć lat – urodziny Kina Dzieci to propozycja na wspólne świętowanie rocznicowej edycji, znalazły się w niej najważniejsze filmy z historii festiwalu.
- Panorama, w której znalazły się zwycięskie filmy z ubiegłego roku i najnowsze filmy dla młodych widzów, które gościły w polskich i europejskich kinach

NAMASTE - KINO INDII
Co roku Kino Dzieci prezentuje filmy zebrane w specjalnej narodowej sekcji. Na festiwalu gościły już filmy z Norwegii, Niemiec, Francji, Czech, Japonii, a w tym roku w sekcji Namaste – kino Indii widzowie tanecznym krokiem wyruszą w podróż po wielobarwnym i zaskakującym kinie indyjskim. Pokazom filmowym towarzyszyć będą wydarzenia przybliżające indyjską kulturę.

KINO DZIECI O WYCHOWANIU
Kino Dzieci kontynuuje serię wydarzeń Kino Dzieci o wychowaniu skierowaną do dorosłych uczestników Festiwalu: rodziców, nauczycieli i edukatorów. W programie znajdą się m.in. wykłady i warsztaty o tym jak sprawić, by dzieci kochały szkołę i jak wykorzystać moc opowieści w pracy z uczniami.

WARSAW KIDS FILM FORUM
Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie wydarzenie branżowe Warsaw Kids Film Forum 2018 / 26-28.09, czyli międzynarodowe forum pitchingowe projektów filmów i seriali dla młodej widowni. 26-28 września w Warszawie spotka się ponad 200 reprezentantów polskiej i europejskiej branży filmowej, producentów, scenarzystów, reżyserów i przedstawicieli instytucji filmowych, by rozmawiać o rozwoju i perspektywach kina dla młodej widowni.

Organizatorem Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i #WarsawKidsFilmForum jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Więcej informacji: www.kinodzieci.pl
Instagram: www.instagram.com/kino.dzieci

 

Newsletter

(raz w tygodniu)