8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2021

O festiwalu: 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4 roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej. W dniach 25 września – 3 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w 20 miastach w Polsce. Następnie od 7 do 24 października program dostępny będzie online.

Łącznie zobaczymy 157 tytułów (87 to polskie premiery!), w tym filmów pełnometrażowych i zestawów krótkich animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów specjalnie wybranych dla widzów od 4 roku życia. W programie 11 sekcji tematycznych: Konkurs główny, Konkurs filmowych odkryć, Konkurs krótkich dokumentów, Kino Dzieci gra w zielone, Panorama europejska, Panorama światowa, Pocztówka z Belgii, Krótkie historie, Z nosem w książkach, Klasyka Kina Dzieci, Kino Dzieci o wychowaniu.

W Konkursie głównym widzowie zobaczą najciekawsze międzynarodowe tytuły, które nie trafiły jeszcze do dystrybucji w Polsce. Filmem otwarcia tegorocznej edycji będzie nagradzana polska animacja „Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička.

Jak co roku Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu, tym razem wybierając się do Flandrii i Walonii-Brukseli (Belgia). W ramach tej sekcji, której partnerami są Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich oraz Biuro Walonii-Brukseli w Polsce, zobaczymy najciekawsze współczesne produkcje z Flandrii i Walonii-Brukseli.

W Konkursie głównym widzowie zobaczą najciekawsze międzynarodowe tytuły, które nie trafiły jeszcze do dystrybucji w Polsce. Ponadto w programie: spotkania, wykłady, warsztaty oraz inne aktywności towarzyszące festiwalowi, których kształt i forma dostosowane będą do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wydarzenie branżowe Kino Dzieci Industry, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 września – 1 października, w Warszawie i online. Podczas festiwalu odbędzie się ostatnia sesja 6. edycji developmentowych warsztatów scenariuszowych Kino Dzieci Lab dla scenarzystów i producentów rozwijających projekty filmów i seriali dla młodego widza.

8. MFF Kino Dzieci rozpocznie się 25 września i potrwa w festiwalowych kinach do 3 października. Następnie od 7 do 24 października program dostępny będzie online.

Organizatorem 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wydarzenie branżowe Kino Dzieci Industry, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 września – 1 października, w Warszawie i online.

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywna Europa, Miasto st. Warszawa.

Partnerzy: Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich, Biuro Walonii-Brukseli, Amnesty International, Kino Muranów, Kino Wisła, Stacja Falenica, Dom Kultury Świt, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, CKF im. Andrzeja Wajdy.

Patroni medialni: Zwykłe Życie, Pismo. Magazyn opinii, TOK FM, Kino, Filmweb, Lubimy Czytać, Miasto Dzieci, Czas Dzieci, Ładne Bebe, Jak wychować dziewczynki.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)