7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

O festiwalu: 

Drogie Widzki, Drodzy Widzowie,

z wielką przyjemnością prezentujemy Wam program 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci złożony z ponad 150 tytułów. W tym roku po raz pierwszy realizujemy go w formule hybrydowej – równolegle w kinach i w Internecie.

Konkurs główny to zestaw pełnych metraży, ocenianych zarówno przez jurorów, jak i Was – publiczność z całej Polski. Tym pełnym przygód i zabawy filmom towarzyszyć będą internetowe spotkania z twórcami, czy propozycje zabaw plastycznych.

Konkurs filmowych odkryć zaprezentuje wyjątkowe artystycznie historie z całego świata. Po filmowych zakamarkach poruszać się będziecie z przewodnikiem – zestawem kart edukacyjnych, zapraszających do poszukiwania znaczeń i zachęcających do własnej analizy filmów.

Kino dzieci z nosem w książkach będzie okazją do spotkania bohaterów znanych z epickiej klasyki i współczesnej literatury dziecięcej. W programie Kina Dzieci zawsze prezentowaliśmy dokumenty. W tym roku wreszcie dedykujemy im odrębną sekcję – Europejskie kino dokumentalne – są to wyjątkowe historie Waszych rówieśników, opowieści o ich marzeniach i pasjach.

Jak co roku proponujemy również bliższe poznanie kinematografii wybranych krajów europejskich. Tym razem zabieramy Was w podroż do Litwy, Łotwy i Estonii w sekcji Nad Bałtykiem, oraz do Norwegii w sekcji Między fiordami.

Animacje i filmy aktorskie z sekcji Krótkie historie to małe dzieła sztuki, wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych, które rozbawią Was i dostarczą wielu wzruszeń.

W Panoramie i Klasyce Kina Dzieci wrócimy do filmów z poprzednich edycji. Pokażemy tytuły nagrodzone w ubiegłym roku oraz festiwalowe hity z naszej sześcioletniej historii.

I kolejna nowość – Kino Dzieci o wychowaniu – sekcja, która powstała z myślą o rodzicach, opiekunach i nauczycielach. Pełnometrażowe dokumenty połączymy w niej z wykładami poświęconymi relacji dziecko-dorosły.

 

Życzymy dobrych seansów i wielu wrażeń,

Zespół 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci

 

Newsletter

(raz w tygodniu)