2. HER Docs Film Festival

O festiwalu: 

Zapraszamy na HER Docs Film Festival – festiwal poświęcony twórczości filmowej kobiet. Druga edycja festiwalu odbędzie się 22-28 października 2021 roku w warszawskich kinach Kinoteka, Muranów i Elektronik oraz równolegle w dniach 22-31 października online na platformie VOD Onestage.pl. 

W programie 2. HER Docs Film Festival znajdzie się ponad 100 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, animacji i prac wideo, prezentowanych w sekcjach tematycznych (m.in. Sztuka, Ciało, HERstorie, Lepsze jutro?, Nowe twarze) oraz przeszło 20 wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórczyniami filmów, rozmowy z zaproszonymi gościniami i gośćmi, warsztaty dla dokumentalistek i impreza muzyczno-performatywna. 

Wiele filmów prezentowanych podczas drugiej edycji HER Docs Film Festival będzie pokazywana w Polsce po raz pierwszy.

W programie znajdą się m.in: „Dwie minuty do północy" Yael Bartany, „Historia jednego castingu"  Alison Kuhn, „Witamy na stażu" Nathalie Berger oraz Leo Davida Hyde'a, „Czułe wojowniczki" Mariji Stonyté, „Córka mułły" Mahdieh Mirhabibi i Hassana Solhjou, „Modlitwy Delphine" Rosine Mbakam, „(Nie)matka" Andrei Testy, „Curve. Magazyn, który wyprzedził czas" Jen Rainin i Rivkah Beth Medow, „Bezpaństwo" Michèle Stephenson oraz „Walchensee Forever" Janny Ji Wonders. 

W programie festiwalu znajdą się również towarzyszące projekcjom spotkania i rozmowy. Zaproszone gościnie i goście będą dyskutować m.in. o pionierkach światowej i polskiej muzyki elektronicznej, zagrożeniach wolności i niezależności mediów w Polsce, sytuacji kobiet w armii, nadużyciach i przemocy w polskiej branży filmowej oraz kobiecej seksualności.

Więcej o HER Docs Film Festival na: 

www.herdocs.pl

www.facebook.com/herdocs 

@HERdocs

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

 

Newsletter

(raz w tygodniu)