18. MFF WATCH DOCS

O festiwalu: 

6 grudnia rusza 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. W programie znalazło się 55 tytułów: 5 stałych sekcji programu i cztery retrospektywy.

W konkursie WATCH DOCS, ocenianym przez międzynarodowe jury, startuje 14 nowych dokumentów. Laureatem nagrody im. Marka Nowickiego jest w tym roku kongijski reżyser Dieudo Hamadi. Na festiwalu zobaczymy 5 jego filmów ukazujących rzeczywistość rozdartego konfliktami Kongo i ludzi, którzy aktywnie próbują ją zmieniać. W czasie, gdy w Katowicach trwać będzie szczyt klimatyczny ONZ, WATCH DOCS pokaże filmy o zmianach klmatu w kontekście praw człowieka. Z kolei w sekcji "Kto broni Twoich praw? " zaprezentuje filmy o tych, którzy aktywnie walczą o prawa człowieka na świecie. Sekcja Dyskretny urok propagandy w tym roku poświęcona jest fenomenowi fake news oraz teoriom spiskowym. Podczas festiwalu nie zabraknie też nowych filmów z Polski ani krótkich metraży. Bilety wstępu na wszystkie seanse i wydarzenia towarzyszące są bezpłatne. Szczegóły na stronie watchdocs.pl.

Darmowe wejściówki (maksymalnie 4 na jeden film) do odbioru najwcześniej dzień przed danym seansem w kasie kina Muranów.

Newsletter

(raz w tygodniu)