12. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

O festiwalu: 

To już nasza tradycja! Wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce zapraszamy na 12. edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego w Warszawie: 18-25 czerwca 2021. Pokażemy najciekawsze pozycje minionego roku z Francji, ojczyzny kina i jednej z ulubionych kinematografii naszych widzów.

W programie m. in. : poruszająca historia o powrocie do rodzinnych korzeni - „DNA", film reżyserki i modeli, Maïwenn z Louisem Garrelem i Fanny Ardant w rolach głównych; prezentowana w selekcji ostatniego festiwalu w Cannes błyskotliwa komedia o tym jak odpowiedni dobór słów wpływa na relacje międzyludzkie – „Weselny toast" w reżyserii Laurenta Tirarda; laureat 7 tegorocznych nagród Cezara „Żegnajcie głupcy" Alberta Dupontela, tragikomedia o próbie naprawy błędów młodości, z hipnotyzująca Virginie Efira w roli głównej. Oprócz tego pokażemy najnowszy film Françoisa Ozona - "Lato'85"; historię francuskiej kinematografii wg Bertranda Taverniera - "Podróż przez historię kina francuskiego"„Gagarine" - przebój Cannes, czy nagrodzony za najlepszy scenariusz w sekcji Orizzonti festiwalu w Wenecji "Powrót" Jessiki Palu.
----

Organizatorzy: Instytut Francuski w Polsce ; Gutek Film

Patroni medialni: CoJestGrane 24, K MAG, KINO, La Vie, TVP Kultura, Rzeczpospolita.

Partnerzy: Orange, TV5 Monde, Unifrance, Best Film, Galapagos Films, Aurora Films, Kino Dzieci, Against Gravity, Alliance Française Polska

 

Newsletter

(raz w tygodniu)