Storm. Opowieść o odwadze | 10 stycznia, godz. 16:30

10 stycznia (środa) o godz. 16:30 zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu i spotkanie z Karoliną Oponowicz, dziennikarką i autorką książki dla dzieci pt. „Bozie, czyli jak wygląda Bóg?”.

Podyskutujemy o tym, jak z dziećmi rozmawiać o historii i różnorodności religijnej. Nauczyciele mogą wziąć udział w pokazie i spotkaniu po filmie bezpłatnie.

Na zgłoszenia nauczycieli czekamy do 10 stycznia do godziny 12:00 pod adresem kontakt@nowehoryzonty.pl. Prosimy o zatytułowanie maila "Pokaz promocyjny Storm. Opowieść o odwadze", a w treści o podanie imienia, nazwiska, nauczanego przedmiotu i nazwy szkoły. 

 

Opis filmu:

Średniowieczne miasteczko, w którym żyje 12-letni Storm ma wiele tajemnic. Jedną z nich jest list, o którym wciąż szepczą dorośli. Chłopiec chce dowiedzieć się więcej. Ciekawość popchnie go w stronę wielkiej przygody.

12-letni Storm pomaga tacie w drukarni. Pewnego dnia drukarz zostaje pojmany przez Inkwizycję. Chłopiec podejrzewa, że to z powodu powielanego tajemniczego listu. W ostatniej chwili udaje mu się uciec i zabrać ze sobą matrycę, która sprowadziła na ojca kłopoty. Podczas ucieczki Storm spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke, z którą wyrusza na ratunek aresztowanemu drukarzowi. Żadne z nich nie spodziewa się jeszcze, że druk może mieć moc kruszącą mury, a ich przypadkowe spotkanie wpłynie na całe ich życie. Film reżysera nagrodzonych na Kinie Dzieci „Sekretów wojny”.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)