Jestem miłością | 17 luty, godz. 18:00

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu FILMS For FOOD

„Jestem miłością”, to poruszający melodramat, będący hołdem dla kina Viscontiego. Film Luki Guadagnino stał się wielką niespodzianką i odkryciem festiwalu w Wenecji, został okrzyknięty przez światową krytykę współczesnym arcydziełem gatunku i wkrótce stał się przebojem w wielu krajach Europy.

Po seansie, zapraszamy na rozmowę o kulinarnych afrodyzjakach, sile włoskiej kuchni rozbudzającej zmysły i o tym jaką rolę odgrywa ona w filmie. Rozmowę poprowadzi Anna Osmólska-Mętrak, italianistka i znawczyni włoskiego kina, wykładowczyni w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a jej gośćmi będą:

  • Tessa Capponi-Borawska, znawczyni kuchni włoskiej, autorka wielu publikacji i książek o tematyce kulinarnej, m.in.: "Mojej kuchni pachnącej bazylią"
  • Natalia Mętrak-Ruda, kulturoznawczyni, tłumaczka (w tym licznych publikacji o tematyce kulinarnej),
  • Alfredo Boscolo, współtwórca projektu  Kuchnia Dantego i współwłaściciel stołecznej restauracji Cullinaria Italiana.
  • O godzinie 13.00 swój chlebowy pop-up store otworzy w kinie Monika Walecka, Cała w mące/Gotuje, bo lubi

Współorganizatorem wydarzenia jest FILMS For FOOD

 

Opis filmu:

Emma (nagrodzona Oscarem Tilda Swinton) jest od wielu lat żoną Eduarda Recchi, głowy potężnej rodziny z Mediolanu. Piękna, otoczona bogactwem kobieta, żyje w świecie konwenansów, rytuałów i codziennych obowiązków. Przypadkowe spotkanie z młodym, charyzmatycznym przyjacielem syna przypomni jej o głęboko skrywanych żądzach i stanie się początkiem erotycznego przebudzenia. Pełen namiętności potajemny romans na zawsze odmieni oblicze rodziny.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)