"Good Time" 2 grudnia, godz. 20:45 | American Film Festival Highlights Warsaw

„Good Time” zachwycił widzów tegorocznego American Film Festival i wraca do kina Muranów 2 grudnia.

Film miał premierę w konkursie głównym na tegorocznym festiwalu w Cannes. Zdobył nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową.

W nowym filmie braci Safdie "Taksówkarz" Martina Scorsese ściga się z "Drive" Nicolasa Windinga Refna. Z pierwszym z tych dzieł Good Time łączy mroczne, lecz jednocześnie podszyte fascynacją spojrzenie na nowojorski półświatek. Z drugim – zawrotne tempo, adrenalina i skłonność do stylistycznej szarży.

Rozgrywająca się w czasie jednej nocy opowieść przybliża nam historię braci Conniego (Robert Pattinson) i Nicka (Ben Safdie) Nikasów, którzy dokonują zuchwałego napadu na bank. Choć początkowo wszystko idzie zgodnie z planem, Nick ostatecznie wpada w ręce policji. Na wieść o tym Connie nie cofnie się przed niczym, by wydostać brata na wolność. W miarę rozwoju fabuły film braci Safdie okazuje się zatem nie tylko najwyższej próby kinem gangsterskim, ale i przewrotną opowieścią o sile rodzinnych więzi. W tej nietypowej konwencji znakomicie odnajdują się aktorzy. Niewykluczone, że po obejrzeniu Good Time uderzą się w pierś wszyscy, którzy kiedykolwiek szydzili z Roberta Pattinsona.

Newsletter

(raz w tygodniu)