Było sobie życie | 10 czerwca, godz. 11:00

W sobotę 10 czerwca o godzinie 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na specjalny pokaz dwóch odcinków kultowego edukacyjnego serialu „Było sobie życie”.

Kultowi bohaterowie „Było sobie życie” mają już 30 lat!

W tym roku mija 30 lat od kiedy „Było sobie życie” po raz pierwszy trafiło na szklane ekrany i od razu skradło nasze serca.

U większości z nas serial niezmiennie przywołuje szczery uśmiech i wspomnienia z dzieciństwa. Do teraz, kilka pokoleń z wielkim sentymentem wspomina tę wspaniałą serię kultowych bajek z dzieciństwa, stworzonych przez Alberta Barillé.

„Było sobie życie” to fantastyczna przygoda, prowadząca dzieci przez tajemnice ludzkiego ciała. W serialu realny świat wnętrza organizmu łączy się ze światem bajkowym, pełnym bohaterów stających do pojedynku z bakteriami i wirusami.

Ta perspektywa jest bliska dzieciom i ich rozumieniu otaczającego świata. Komórki, leukocyty i czerwone krwinki stają się żyjącymi istotami, które wprowadzają młodych widzów w tajniki wiedzy o ludzkim organizmie.

Dzięki ludzkim cechom bohaterów, dzieci identyfikują się z nimi i przeżywają wspólne przygody. Bajki są jednym z najprostszych sposobów na przekazywanie maluchom wiedzy o świecie, bezpośrednio odwołują się do pamięci mimowolnej, dzięki której uczą się szybko i efektywnie.

Albert Barillé, twórca serialu, doskonale zdawał sobie sprawę z dobrodziejstwa jakie mogą nieść bajki. Był przekonany, że dzieci rozumieją znacznie więcej, niż nam się wydaje. Podkreślał, że należy je traktować poważnie i dać im odpowiednie narzędzia, dzięki którym mogą odkrywać świat, rozbudzać pasję i rozwijać się.

Bajki z serii „Było sobie…” są ponadczasowym dziełem, czego najlepszym dowodem jest ich ogromna od ponad 30 lat popularność.

W podróż po ludzkim organizmie wyruszają Piotr, Pierretka, Porucznik PSi, Konus i Wredniak. Główną zaś postacią jest Mistrz z wielką, białą brodą –sprytny i wesoły mędrzec. W serii „Było sobie życie”, jego siedziba znajduje się w jądrze komórki, z którego przekazuje najtajniejszą wiedzę o ludzkim organizmie.

Choć pomysłodawcą każdej z postaci był sam Albert Barillé, to charakterystyczny wygląd nadał im rysownik Jean Barbaud. Niezwykli bohaterowie towarzyszą nam we wszystkich 7 seriach bajek „Było sobie…”.

Po seansie zapraszamy wszystkich na spotkanie z Mistrzem i atrakcje oraz wspólne rozgrywki w gry planszowe z serii “Było sobie…”. Podczas wydarzenia zachęcamy do zakupu gier, filmów i książek z kolekcji “Było sobie…”, które oferujemy w specjalnej cenie promocyjnej “-20%”. Dodatkowo każdy zakup z kolekcji “Było sobie…” będzie premiowany wyjątkowym upominkiem.

Newsletter

(raz w tygodniu)