Zły mózg z Kosmosu

Japoński Kontratak to część poświęcona post-godzillowskiemu nurtowi w Japońskim kinie science-fiction lat 60. „Zły mózg z kosmosu” szczyci się najgorszą scenografią filmową wszechczasów: scena początkowa filmu - widok planety Zimar. Jednak po tym „trzęsieniu ziemi, napięcie wyraźnie wzrasta”(!).

Główną postacią tego japońskiego dramatu science-fiction jest Starman; super bohater ubrany w obcisły trykot (Cen Utsai). Moce gwiezdnego chłopca są niezmierzone: potrafi latać zawieszony na stalowym drucie, powala przeciwników nawet ich nie dotykając, na puszczonych od końca ujęciach potrafi wskoczyć na najwyższy budynek.
Film opowiada o Japońskim super bohaterze z odległej galaktyki - Starmanie, który musi stanąć w obronie Ziemi przeciw armii Złego mózgu... z kosmosu, który dokonuje inwazji na naszą planetę w walizce(!). Starmanowi uzbrojonemu w zegarek pomaga dwójka dzieci.
Film wyprodukowała firma Shintoho, uboższa siostra bardziej znanego japońskiego studia Toho (producent „Godzilli”). Filmowa saga o Starmanie (nakręcono kilka części) cieszyła się powodzeniem wśród młodszej widowni. Zdubbingowaną wersję prezentowano między innymi w amerykańskiej telewizji.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)