Premiera książki „Gościnność” oraz pokaz filmu "Knife Skills"

27 marca, wieczorem, kino Muranów stanie się zdecydowanie najbardziej gościnnym miejscem w stolicy!

Zaprosimy Was bowiem na premierę książki „Gościnność” - pierwszej w Polsce książki w całości poświęconej profesjonalnej obsłudze oraz temu, jak gościnność przekłada się na sukces w gastronomii.
Wydarzenie to będzie pretekstem nie tylko do rozmowy z autorami książki "Gościnność", czyli dziennikarką Patrycją Siwiec i pierwszym w Polsce Master Sommelierem, Adamem Pawłowskim oraz z zaproszonymi przez nich gośćmi specjalnymi ale także okazją do projekcji krótkometrażowego filmu pt. „Knife Skills" w reż. Thomas Lennon, nominowanego w tym roku do Oscara®.

Tego wieczoru czeka nas mnóstwo niespodzianek i atrakcji oraz solidna dawka merytorycznej wiedzy podanej w bardzo przystępny sposób. Jeśli pracujesz w gastronomii, prowadzisz swój biznes, albo po prostu jesteś stałym bywalcem restauracji, po prostu nie może cię tu zabraknąć.

W dyskusji po filmie wezmą udział osoby, które zjadły zęby na restauracyjnym serwisie m.in.: Daniel Pawełek, Grzegorz Kłos, Piotr Kamecki i Jarosław Błażejczyk.

 

Opis filmu:

Film nominowany w tym roku do Oscara w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy.

Jak to jest stworzyć francuską restaurację na najwyższym poziomie? Czy może się to udać jeśli załogę stanowić będą w większości kobiety i mężczyźni, którzy dopiero co opuścili więzienie? Co więcej: żadna z tych osób nigdy wcześniej nie gotowała ani nie podawała do stołu a wszyscy mają zaledwie dwa miesiące, by się tego nauczyć?

"Knife Skills" przedstawia gorączkowe przygotowania do otwarcia fine-diningowej restauracji Edwins w Cleveland. Wspaniałe potrawy, tajemna francuska terminologia, najwyższa jakość obsługi to wyzwania przed którymi stają byli więźniowie. Przyglądamy się z bliska trzem stażystom oraz założycielowi restauracji, który również ma za sobą trudną przeszłość. Film dokumentuje niezwykle ambitny pomysł na restaurację, która ma nie tylko podejmować gości na najwyższym poziomie ale też dać nowe, lepsze życie ludziom, którzy ją współtworzą. Inspirujące!


KSIĄŻKA: "Gościnność. Sztuka dobrej obsługi"
Miesiąc po wizycie w restauracji zwykle nie pamiętamy tego, co jedliśmy, za to doskonale pamiętamy, jak zostaliśmy obsłużeni. Mimo że przychodzimy do restauracji przede wszystkim dla dobrego jedzenia, a nie wyjątkowej obsługi, jedno bez drugiego nie istnieje. Dobry serwis uratuje kiepski posiłek, a nieprofesjonalna obsługa zepsuje najlepsze danie.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie restauracji to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych biznesów. Na wiele aspektów możemy mieć jednak wpływ, pod warunkiem że jesteśmy ich świadomi. Nieważne, czy średni rachunek restauracji na osobę wynosi 20 czy 200 złotych – warto zapewnić gościom doświadczenie gastronomiczne warte więcej niż cena ich posiłku.
To jest prawdziwa wartość dodana dobrego serwisu.

"Gościnność" to ponad 280 stron konkretnej, sprawdzonej wiedzy, kilkadziesiąt prostych do wdrożenia porad, historie z życia (restauracyjnego) wzięte, kilkanaście scenariuszy szkoleń wewnętrznych dla pracowników gastronomii oraz 9 wywiadów ze specjalistami i mentorami polskiej i światowej gastronomii. Książkę wydało wydawnictwo TAKE EAT EASY.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.goscinnosc.pl

Na miejscu będzie można kupić książkę z autografami autorów.


Partnerzy książki: Centrum Wina, Cisowianka Perlage, Winterhalter, Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.
Patroni medialni: Food Service, Kuchnia+, MONITOR MAGAZINE.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)