Korponoc: maraton azjatyckich filmów dla ludzi pracy

Pięć Smaków zaprasza na noc filmów przygotowaną specjalnie z myślą o ludziach szeroko rozumianego biznesu. Azjatyckie korporacje podbijają światowe rynki, a realia świata handlu okazują się zaskakująco wdzięcznym tematem dla filmowców. Zapraszamy do odkrywania ich autorskiej wizji, pozwalającej spojrzeć na relacje kupna-sprzedaży z zupełnie nowej perspektywy.

W programie sobotniego festiwalowego wieczora znajdą się trzy filmy - z Japonii, Hongkongu i Tajlandii - które korzystają z różnych gatunkowych konwencji, by w metaforyczny sposób opowiadać o kulturze reklamy, marketingu i deweloperki we współczesnym świecie. 

Korponoc odbędzie się 18 listopada (sobota) o godz. 21:00.

Bilety 50 zł.

 

Program:

21:00 Czysty interes, Free and Easy, reż. Geng Jun, Hongkong 2017, 98 min.

Tragikomedia o małomiasteczkowym obliczu chińskiej gospodarki: mrukliwy akwizytor słodko pachnącego mydła, mnich handlujący błogosławieństwami, leśnik broniący drzew przed rabunkową wycinką oraz trup na samym środku źle utwardzonej drogi. Kafkowskie poczucie humoru i mnimalistyczna historia wpisująca się w najlepsze tradycje niezależnego chińskiego kina.

22:40 poczęstunek

23:10 Świt kociaków, Dawn of the Felines, reż. Kazuya Shiraishi, Japonia 2017, 84 min.

Neonowe Tokio, ciasne pomieszczenia nocnych klubów i panorama męskich fantazji ukazana z perspektywy trzech kobiet pracujących w branży erotycznej. Mocne studium emocji i bezpruderyjna diagnoza japońskiego społeczeństwa ery internetowego seks-marketingu, dopełniona urzekającym portretem tętniącego życiem miasta.

0:45 Obietnica, The Promise, reż. Sopon Sukdapisit, Tajlandia 2017, 104 min.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)