Festiwal Filmowy Kino Dzieci | 23 września - 1 października

O festiwalu: 

„Pora na ciekawość” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października 2017 odbędzie się w Kinie Muranów.

Projekcje filmów, szereg wydarzeń specjalnych i spotkań, a także dwie nowe filmowe sekcje – Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy!

Więcej na: http://kinodzieci.pl/

 

Kino Dzieci o wychowaniu

22.09 (piątek), godz. 17:30

Wzajemna ciekawość, czyli o komunikacji dorosłych z dziećmi. Wykład dla rodziców, edukatorów i nauczycieli ilustrowany fragmentami filmów z programu 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

O wykładzie: Chcemy zainspirować dorosłych do poszukiwania nowych sposobów komunikowania się z dziećmi. Wspólnie odkryjemy na nowo coś, o czym często zapominamy w codziennym życiu – ciekawość. Co to oznacza? Chcemy zachęcić do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, kim naprawdę są nasze dzieci. Dorośli często zakładają, że o dzieciach wiedzą wszystko. Bardzo często byliby zaskoczeni, gdyby wiedzieli, w jak dużym stopniu znają jedynie swoje wyobrażenia na ich temat. Aby lepiej się poznać, musimy uruchomić ciekawość. To nasze zadanie nie tylko jako rodziców czy nauczycieli, ale przede wszystkim jako ich przyjaciół.

O prowadzącej: Dušanka Kosanović – psycholożka, trenerka, terapeutka. W 2003 roku obroniła licencjat z psychologii na Uniwersytecie w Zagrzebiu. Po studiach współpracowała z licznymi organizacjami pozarządowymi. W 2007 roku na własną rękę rozpoczęła swoją karierę w zawodzie psychologa i niedługo po tym objęłam stanowisko szefowej FamilyLab Chorwacja. W 2015 roku ukończyła czteroletni kurs terapii rodzin w Berlinie. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapii.

Działania FamilyLab opierają się na wiedzy wywodzącej się z ponad 35 lat pracy Jespera Juula oraz doświadczenia zawodowego innych profesjonalistów. Za najważniejszy aspekty naszej pracy uważam rozpowszechnianie tej wiedzy, szczególnie zapoznawanie rodziców z podstawowymi wartościami egzystencjalnymi. Wartości i idee rozwinięte przez Jespera Juula oraz filozofia, na której opiera się FamilyLab, odzwierciedlają moje najgłębsze przekonania dotyczące jednostki i relacji rodzinnych. FamilyLab działa, by inspirować ludzi do pracy nad polepszeniem życia w domu i środowisku zawodowym. Rozpowszechniamy wiedzę, która przynosi realne zmiany! Dušanka Kosanović

O Familylab Polska: W 2015 roku założyliśmy Fundację Familylab Polska, która jest członkiem Familylab Association, założonego przez Jespera Juula i jego współpracowników w Europie. Korzystamy z ich doświadczeń, wsparcia, treningów i wskazówek. Zależy nam na tym, aby jego wiedza i doświadczenie stawały się coraz bardziej popularne w Polsce i miały coraz większy wpływ na sposób rozumienia i traktowanie dzieci. Marzy nam się zbudowanie grupy profesjonalistów pracujących z rodzinami zgodnie z ideami Jespera Juula, z poszanowaniem integralności i niezależności dzieci i dorosłych, współtworzących lepsze społeczeństwo.

Formularz zapisowy na www.kinodzieci.pl

 

Seminarium: Jestem OK. taki, jaki jestem

25.09 (poniedziałek), godz. 17:30

Prowadząca: Anna Przybyszewska – Familylab Polska

O seminarium: Seminarium dotyczące obszaru kluczowego dla rozwoju dziecka – poczucia własnej wartości.

Zdrowe poczucie własnej wartości daje nam możliwość rozwijania swojego potencjału, adekwatnego wykorzystania własnych zasobów, budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, funkcjonowania zgodnie ze swoimi wartościami i otwartości na opinie innych. Podczas seminarium dowiecie się Państwo, czy można wspierać wzmacniać w dzieciach ich poczucie własnej wartości, pomimo że nasze własne zostało mocno nadszarpnięte w toku socjalizacji, jak nie przekroczyć granicy pomiędzy konstruktywnym towarzyszeniem dziecku a „rozpuszczaniem” go, jak odróżnić poczucie własnej wartości od pewności siebie, jak formułować komunikaty dostarczające dziecku bezcennych informacji na temat samego siebie, a także co w codziennym życiu może pomóc nam w dbaniu o siebie w omawianym obszarze. Zagadnienie poczucia własnej wartości spostrzegamy jako kluczowe w rozwoju dziecka, gdyż jest ono w pewnym sensie szczepionką chroniącą dziecko przed niepożądanym i destrukcyjnym wpływem środowiska –- zarówno ludzi (presji rówieśniczej, nękania, krzywdzących dorosłych), jak i zdarzeń (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, choroba, emigracja itd.). Zdrowe poczucie własnej wartości pozwala w trudnych sytuacjach znaleźć oparcie w sobie lub adekwatnie szukać go na zewnątrz, a na co dzień działać ze świadomością własnych potrzeb, ale też z uwzględnieniem potrzeb innych.

„Poczucie własnej wartości decyduje o jakości naszego życia i o charakterze związków z innymi ludźmi. Osoby o niskim poczuciu własnej wartości mają problem z tym, żeby odkryć swoją prawdziwą wielkość: albo siebie pomniejszają albo wyolbrzymiają. Jedni pragną stać się niewidzialni, a inni wręcz przeciwnie: eksponują siebie przez cały czas i niczego bardziej nie pragną, niż żeby na nich patrzono i podziwiano. Jeśli doskwiera ci niskie poczucie własnej wartości, będzie ci trudno budować dobre relacje z innymi ludźmi, także z samym sobą. Trudno ci będzie otwarcie powiedzieć, czego ci potrzeba, gdzie są twoje granice, gdzie jest twoje »„tak«” i »„nie«” albo prowadzić szczerą rozmowę z drugim człowiekiem.” Jesper Juul

O prowadzącej
Psycholog, certyfikowany trener warsztatu psychologicznego, certyfikowany trener FamilyLab Polska, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, doradca zawodowy. Założycielka i prezeska MANZANY Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, w ramach której od 12 lat prowadzi warsztaty psychologiczne m.in. dla rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne oraz  indywidualne doradztwo zawodowe. Pracuje  w podejściu TSR  oraz w duchu Porozumienia bez przemocy (NVC). Zafascynowana podejściem do życia według filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. W pracy z rodzicami i życiu prywatnym kieruje się wartościami promowanymi przez J.Juula: równa godność, autentyczność, odkrywanie samego siebie i odpowiedzialność. Prywatnie żona Artura i mama Julka i Amelki.

Formularz zapisowy na www.kinodzieci.pl

 

Seminarium: Dziecko w szkole

26.09 (wtorek), godz. 17:30

O seminarium: Edukacja szkolna jest powszechnym doświadczeniem dzieci w naszym kraju –- na dzieci nałożony jest obowiązek szkolny, a pole manewru rodziców sprowadza się zazwyczaj do wyboru najlepszej, – z ich punktu widzenia, – szkoły. Fakt, że rodzice wybierają pomiędzy różnymi szkołami, gotowi są płacić za edukację prywatną lub decydują, że ich dziecko w ogóle nie będzie uczęszczać do szkoły, pokazuje, że zmieniły się oczekiwania w stosunku do szkoły. Poza zmianami kosmetycznymi, szkoła nie zmieniła się zasadniczo od dziesięcioleci, za to świat zmienił się radykalnie. Wiele mówi się o tym, że szkoła jest w kryzysie, nie nadąża za światem dzieci. Podczas seminarium nie będziemy zajmować się kwestiami dydaktycznymi, ale tym, jak mądrze wspierać dziecko, aby radziło sobie jak najlepiej z edukacją szkolną. Jak oddać mu za nią odpowiedzialność za nią, jednocześnie nie pozostawiając samego. Jak funkcjonować w triadzie ja – moje dziecko – szkoła? Między innymi na te pytania będzie można sobie odpowiedzieć po seminarium.

„Kiedy nasze dzieci odnoszą sukcesy w szkole, w pracy, w małżeństwie i w roli rodziców, najczęściej nas nie potrzebują. Potrzebują nas wtedy, gdy jest im ciężko. Nie potrzebują przy tym, abyśmy im mówili, jakie mają być. Potrzebują nas, aby ustalić, kim tak naprawdę są.” Jesper Juul

Prowadząca: Anna Kasprzycka

O prowadzącejOd kiedy pamięta chciała pracować z ludźmi, a właściwie dla ludzi. Drugi człowiek był dla niej zawsze tajemnicą, a spotkanie z nim ekscytującą przygodą. Potem została matką trojaczków i odkryła, że chce pracować z rodzicami. Wspierać ich i towarzyszyć im w rodzicielstwie. Pomóc im odkryć, że ich „dzieci nie potrzebują doskonałych rodziców, ale autentycznych ludzi z krwi i kości, którzy może nie wiedzą wszystkiego, ale za to są stale gotowi żeby się rozwijać.“ (Jesper Juul). Jest absolwentką Szkoły prowadzenia grup wsparcia dla rodziców, I stopnia przy Fundacji „Sto Pociech”. Wspiera i inspiruje rodziców w ramach prowadzonej przez nią Pracowni „Rodzina w relacji” (www.rodzinawrelacji.pl ). Prywatnie jest żoną wyjątkowego chłopaka i mamą Marianki, Janeczki i Franka. Uwielbia marzyć o podróżach i planować własny święty spokój. Zdarza jej się reżyserować i grywać w teatrach amatorskich. Napotkane emocje zaś przemienia w wiersze.

Formularz zapisowy na www.kinodzieci.pl

FILM
Wielka wyprawa Molly
23.09.2017
sobota
28.09.2017
czwartek
FILM
Sekrety wojny
23.09.2017
sobota
25.09.2017
poniedziałek
FILM
Na linii wzroku
23.09.2017
sobota
FILM
Lato 1993
23.09.2017
sobota
01.10.2017
niedziela
FILM
Blanka
23.09.2017
sobota
FILM
Błękitny tygrys
23.09.2017
sobota
FILM
Storm. Opowieść o odwadze
23.09.2017
sobota
26.09.2017
wtorek
30.09.2017
sobota
FILM
Zestaw bajek: Wygląd
24.09.2017
niedziela
FILM
Mama Mu i Pan Wrona
24.09.2017
niedziela
30.09.2017
sobota
FILM
Niedoparki
24.09.2017
niedziela
25.09.2017
poniedziałek
FILM
Czerwony żółw
24.09.2017
niedziela
FILM
Małpia afera
24.09.2017
niedziela
FILM
Nic bez nas
24.09.2017
niedziela
28.09.2017
czwartek
FILM
Tarapaty
24.09.2017
niedziela
FILM
Nils Paluszek
25.09.2017
poniedziałek
FILM
Superagentka
25.09.2017
poniedziałek
01.10.2017
niedziela
FILM
Ronja, córka zbójnika
26.09.2017
wtorek
01.10.2017
niedziela
FILM
Sonia
26.09.2017
wtorek
FILM
Jak ukraść psa
27.09.2017
środa
FILM
Villads
29.09.2017
piątek
FILM
Skarby
30.09.2017
sobota
FILM
Kacperiada
30.09.2017
sobota
FILM
Pat i Mat
01.10.2017
niedziela
FILM
Abulele
01.10.2017
niedziela

Newsletter

(raz w tygodniu)