DIGITAL STORIES LAB - MEDIA & DEMOCRACY w ramach MFF WATCH DOCS

O festiwalu: 

Przyjdź na wieczór otwarcia festiwalu Watch Docs (7.12) i zanurz się w historie, które przykuwają uwagę odbiorców mediów na świecie. Pokazy interaktywne – odbywające się również 8.12 – pozwolą poznać przyszłość, jaka czeka dokument. Widzowie zobaczą, jak przy użyciu interaktywnego filmu czy wirtualnej rzeczywistości można opowiadać o wyzwaniach, przed którymi stoi współczesny świat.

Jak pod wpływem technologii zmieniają się sposoby opowiadania? Pokolenia twórców dokumentalnych poszukują sposobów na zaangażowanie widza w oglądaną historię, utożsamienia się z losem bohatera. Cyfrowe media przyniosły nowy rodzaj uczestnictwa w historii. Wirtualna rzeczywistość pozwala na niemal fizyczne doświadczenie pokazywanych miejsc i sytuacji. Dzięki mediom społecznościowym każdy może stać się współtwórcą treści. W narracjach interaktywnych widz może doświadczyć konsekwencji własnych decyzji. Jednak czy dzięki nowym technologiom możemy lepiej zrozumieć innych? Gogle do wirtualnej rzeczywistości nazywane są „maszyną do empatii” - czy na prawdę tak jest?

Gośćmi wieczorów będą twórcy z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanady i Polski. W swoich cyfrowych pracach opowiadają o wyzwaniach współczesności przy użyciu snapchata, smartfona i poprzez dokumentalne gry. Za pomocą interaktywnych mediów pokazują, jak wygląda dzień w obozie dla uchodźców i wskrzeszają Aleppo w wirtualnej rzeczywistości. Choć opowiadania te powstają z myślą o samotnym odbiorze na telefonie czy laptopie, na te dwa wyjątkowe wieczory staną się wspólnym doświadczeniem na dużym ekranie.

Pokazy odbywają się w ramach programu MFF WATCH DOCS i są częścią DIGITAL STORIES LAB - MEDIA & DEMOCRACY. To cykl międzynarodowych warsztatów i wykładów, które przyglądają się nowym sposobom wykorzystania technologii i audiowizualności do opowiadania o wyzwaniach współczesnego świata.
 

Darmowe wejściówki (maksymalnie 4 na jeden film) do odbioru najwcześniej dzień przed danym seansem w kasie kina Muranów.

Język: angielski

 

WIĘCEJ INFORMACJI O POKAZACH: http://totalimmersion.rocks/dsl/

ORGANIZATORZY
Fundacja Pełne Zanurzenie, Udyssey Creative Technologies

PARTNERZY
Transmedia Mitteldeutschland, Transmedia Akademie Hellerau, NetzDoku, StoryCode Warsaw, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, FilmPro, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Ocalenie

WSPARCIE
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, British Council Warszawa, Ambasada Królestwa Niderlandów, Goethe-Institut Warszawa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Wydarzenie zorganizowane we współpracy z British Council w ramach cyklu Creativity Talks

 

 

 

 

Newsletter

(raz w tygodniu)