Poranki filozoficzne dla dzieci

O cyklu: 

Poranki filozoficzne to nasza propozycja warsztatów dla młodych widzów. Cykl spotkań przygotowaliśmy wspólnie z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz ze Stowarzyszeniem Aqueduct. Chcesz zachęcić dziecko do samodzielnego myślenia, zadawania trudnych pytań oraz wspólnego poszukiwania odpowiedzi?
Serdecznie zapraszamy na seans filmowy i warsztaty filozoficzne.

 

18.02 (niedziela), godz.11:00

"Czerwony żółw"

Kategoria wiekowa: 12+

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół  ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz?

Po seansie zapraszamy na warsztaty o komunikacji.

 

25.02 (niedziela), godz.11:00

"Sonia"

Kategoria wiekowa:6+

7-letnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem. U Celestyny, jej nowej koleżanki, wszystko jest całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne - jedzenie jest egzotyczne, kolory dziwnie różowe, a korytarze ogromne. Drzwi jest mnóstwo, a za każdymi czają się rzeczy osobliwe i trochę niepokojące. To będzie długa noc, a Sonia nieprędko zaśnie.

Po seansie zapraszamy na warsztaty o wyobraźni i o tym jak nasze myślenie wpływa na widzenie.

 

4.03 (niedziela) godz.11:00

"Amazonia"

 

Kategoria wiekowa: 6+

Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli.Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę.Zrealizowana w tradycji "Mikrokosmosu" i "Makrokosmosu" w 3D w autentycznej scenerii amazońskiego lasu deszczowego, bez użycia efektów specjalnych, za to z lokalną fauną (od papug, motyli i rzecznych delfinów, po krokodyle i panterę), "Amazonia" to piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii.Niezwykła przygoda z ekologicznym przesłaniem dla całej rodziny.

 

Po seansie będziemy się zastanawiać co to znaczy, że coś "jest naturalne" i czy dobro oraz zło pochodzą, że świata przyrody, czy ze świata człowieka.

 

Partnerzy cyklu

Newsletter

(raz w tygodniu)